توصیه و نکات رانندگی در مه

توصیه و نکات رانندگی در مه

توصیه و نکات رانندگی در مه

شاید برایتان پیش بیاید که در زمان مسافر در یک منطقه با هوای مه آلود برخورد کنید ، مه عموما در فصل های سرد سال و ماه فروردین تشکیل می‌شود. رانندگی در هوای مه آلود خیلی با رانندگی در هوای بارانی یا کولاک خیلی تفاوت دارد که اگر مراقب نباشیم حوادث خطرناکی برای خود و دیگران رخ میدهد. در هوای مه دید شما خیلی محدود میشود و احتمال تصادف را افزایش می دهد. با مطلب توصیه و نکات رانندگی در مه همراه تیتان کارز باشید.

به طور کلی آنچه باعث ایجاد مه می شود ، متراکم شدن بخار آب و شکل گازی آب است. با متراکم شدن بخار آب ، به قطرات آب تبدیل می شود که در هوا شناور هستند. مه هنگامی ظاهر می شود که بخار آب در اطراف سایر ذرات جامد موجود در هوا متراکم شود ، مانند گرد و غبار یا آلودگی. معمولاً مه بسیار مرطوب است زیرا مه برای تولید زیاد به بخار آب نیاز دارد. بهترین راه برای ایمنی در هوای مه آلود خودداری رانندگی است و سفر خود را به تعویق بندازید. اما اگر مجبور به رانندگی در مه هستید ، این نکات زیر را رعایت کنید.

نکات ایمنی برای رانندگی در مه

  • در هوای مه آلود از چراغ نور پایین و چراغ مه شکن استفاده کنید و هرگز از چراغ نور بالا استفاده نکنید. پرتوهای نور در چراغ نور بالا می توانند مه را منعکس کرده و باعث ندیدن جاده می شود که بسیار خطرناک است.
  • با سرعت کم رانندگی کنید زیرا در مه دیدن جاده و خودرو های دیگر بسیار سخت است که سرعت کم از حوادث احتمالی جلوگیری میکند.
  • همیشه فاصله خود را با خودرو جلویی رعایت کنید تا فضای بیشتری برای ترمز کردن داشته باشید.
  • به عواملی که باعث حواس پرتی شما مانند موزیک ، موبایل و… توجه نکنید و تمام تمرکز خود را روی جاده بگذارید.
  • همانطور که مه می تواند شما را از دیدن خودروهای دیگر باز دارد ، از دیدن حیوانات در جاده نیز جلوگیری می کند.
  • از سیستم کروز کنترل در هوای مه آلود استفاده نکنید تا با سرعت بتوانید به اتفاقات جاده واکنش دهید.
  • خطوط  جاده را دنبال کنید تا مسیر خود را در مه هدایت کنید ، ماندن در لبه سمت راست ، جایی که خط سفید ثابت وجود دارد ، می تواند مفید باشد.
  • هنگامی که مه اطراف شما را پنهان می کند ، از تغییر مسیر یا تلاش برای عبور  از خودرو روبرو خودداری کنید، با این کار احتمال برخورد شما با یک مانع غیبی افزایش می یابد.

منبع : nationwide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *