اشتباهات رانندگی در فصل زمستان

اشتباهات رانندگی در فصل زمستان

اشتباهات رانندگی در فصل زمستان

فصل زمستان یکی از چالش های رانندگان به خصوص رانندگان تازه وارد می باشد. نکات مهمی وجود دارد که باید در زمستان آن ها را رعایت کرد تا از حوادث های رانندگی جلوگیری شود. فصل زمستان با آب و هوای نامتعادل اغلب رانندگان را غافلگیر می کند. حتما برای شما هم اتفاق افتادهکه حین سفر شاهد بارش شدید برف، مه گرفتگی و یخبندان شده باشید. با مطلب اشتباهات رانندگی در فصل زمستان همراه تیتان کارز باشید.

پاک کردن تمام برف های روی خودرو

باید تما برف های نشسته شده بر روی خودرو را پاک کنید به خصوص در شیشه عقب و آینه ها زیرا این برف ها باعث کاهش دید برای راننده میشود و باعث تصادفات ناخواسته می شود.

سرعت پایین تر از استاندارد جاده

رانندگی با سرعت پایین همیشه باعث ایمنی نمیشود به خصوص در جاده های برفی باید سرعت باید متانسب با جاده و قوانین راهنما رانندگی باشد زیرا سرعت بیشتر از حد پایین باعث ترافیک در این شرایط می شود.

سرعت بالا تر از استاندارد جاده

سرعت بالا در جاده های برفی و یخ زده بسیار خطرناک می باشد به خصوص شتاب یک دفعه خودرو در جاده یخ زده که باعث تصادف های زنجیره ای میشود.

رعایت فاصله به خودرو های دیگر

یکی از مهمترین نکات رانندکی رعایت فاصله با خودرو جلویی می باشد که این فقط مختص جاده برفی نیست. باید در تمام شرایط آب هوایی فاصله رعایت شود به خصوص در ترافیک جاده های برفی و لغزنده .

فعال کردن سیستم TCS در زمان نامناسب

سیستم TCS یا سیستم کنترل کشش کمک زیادی در مسیر های لغزنده می کند که بهتره در جاده های برفی در جایی که گیر کرده اید فعال شود و در شرایط عادی در فصل زمستان.

حرکات سریع در رانندگی

تصور کنید که در حال رانندگی هستید و خودرو شروع به لغزیدن می کند. شما با شدت روی ترمز فشار می آورید. همین کارتان باعث می شود تا کنترل خودرو را بیشتر از دست داده و منحرف شوید و به چیزی برخورد کنید. همچنین اگر حرکات زیادی در فرمان داشته باشید، به همین سرنوشت دچار خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *