سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC)

سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC)

سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC)

پس از تغییرات استاندارد های ایمنی خودرو ها و استفاده از تزمز های ضد قفل (ABS) در خودرو های ، سیستم هایی جهت افزایش ایمنی و پایداری خودرو ، وابسته به ABS طراحی شد. با سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC) همراه تیتان کارز باشید.

سیستم ESC باعث کاهش کاهش خیلی از تصادفاتی که سالانه به دلیل انحراف خودرو ها از جاده ، به خصوص جاده های لغزنده اتقاق می افتاده شد. سیستم ESC  مخفف Electronic Stability Control که به معنای سیستم کنترل پایداری الکتریکی می باشد.

کنترل پایداری الکترونیکی چگونه کار می کند؟

این سیستم عملگرهایی مانند ترمز ABS و دریچه گاز خودرو را جهت تعیین سرعت مناسب هنگام انحراف را در اختیار دارد و اطلاعات مورد نیازش را از سنسور هایی مانند سنسور سرعت چرخ که سرعت هر چرخ را در اختیار ECU قرار می دهد ، سنسور YAW که در مرکز خودرو قرار دارد و دلیل در مرکز بودن این سنسور این است که بتواند چرخش های خودرو حول یک محور عمودی را تشخیص دهد تا در صورت بیش فرمانی یا کم فرمانی اطلاع دهد ، دریافت میکند.

ESC با استفاده از تمام سیستمهایی که در اختیار خود دارد، بسته به اینکه کدام چرخ می تواند بیشترین میزان ایمنی رانندگی را افزایش دهد، یک یا چند ترمز مجزا را فعال می کند و دریچه گاز را کنترل می کند تا از سرعتی حرکت ماشین حرکت می کند بکاهد. این سنسور اختلاف بین فرمان راننده و حرکت ماشین را تشخیص می دهد و با استفتاده از عملگر هایی که در اختیار دارد پایداری وچسبندگی خودرو با جاده را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *