تیتان کارز

مجله تخصصی خودرو

زمان تعویض لنت ترمز

زمان تعویض لنت ترمز در انواع خودرو

همه چیز درباره لنت ترمز و زمان تعویض لنت ترمز

لنت های ترمز نیز یکی دیگر از لوازم مصرفی خودرو می باشد که وظیفه ی مهمی دارد و نقش زیادی را در ایمنی یک خودرو ایفا می کند. اما مانند هر قطعه ی مصرفی دیگر در خودرو نیاز به تعویض در زمان مشخص دارد. با زمان تعویض لنت ترمز همراه تیتان کارز باشید.

قبل از اشاره به زمان مشخص تعویض لنت های ترمز باید این را در نظر داشته باشیم که سبک رانندگی و جاده ای که در آن تردد صورت می گیرد تاثیر به سزایی در زمان تعویض و عمر لنت دارد. مثلا خودرویی که در جاده های هموار برون شهری مورد استفاده قرار می گیرد فرسایش لنت کم تری نسبت به خودرویی که در مسیر های کوهستانی و پر شیب یا درون شهری و وجود سرعتگیر های متوالی استفاده می شود، دارد.

زمان تعویض لنت ترمز

زمان تعویض لنت ها در چرخ های جلو کم تر بوده و زود تر از چرخ های عقب نیاز به تعویض دارد و بین 20 تا 30 هزار کیلومتر است اما این زمان در لنت های عقب بیشتر است و بین 70 تا 100 هزار کیلومتر است. دلیل آن نیز فشار و وزن بیشتر در هنگام ترمز گیری است که به لنت های جلو وارد می شود و خودرو به سمت جلو شیرجه می زند. البته این را نیز باید در نظر داشت که وزن خودرو ها و جنس لنت های ترمز با هم متفاوت است، که این مورد می تواند در عمر لنت ها تاثیر گذار باشد.